Katalog firm

Assistance. Dobra inwestycja czy niepotrzebny wydatek?

Wielu kierowców nie zwraca uwagi na dodatkowe, płatne opcje ubezpieczeń. Istotne jest przede wszystkim posiadanie obowiązkowego OC, a dodatkowe ubezpieczenia generują niepotrzebne koszty. Czy tak jest naprawdę? Warto przyjrzeć się tej kwestii i ocenić ubezpieczenie Assistance – czy nada się dla każdego kierowcy czy tylko wybranych i czy koszt ubezpieczenia jest warty tego, aby płacić na to składki?

Assistance w podstawowym pakiecie

Warto zdawać sobie sprawę, że wielu kierowców ma jakąś formę ubezpieczenia Assistance w swoim podstawowym pakiecie OC, które opłaca. Po prostu nie było okazji, aby z tego skorzystać, więc nie każdy o tym wie. Formy tego typu ubezpieczenia obejmują różnego rodzaju pomoc w razie awarii samochodu i pakiet opcji zależy głównie od firmy ubezpieczeniowej. Zwykle jest to związane z nieco wyższą ceną ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że podstawowe formy Assistance mogą tak naprawdę nie przynieść konkretnych korzyści dla kierowcy – przykładowo ograniczenia w kwestii rodzaju awarii, którego dotyczy lub ograniczenie rocznika auta.

Assistance dla wymagających

Kierowcy, którzy chcą mieć pewność, że otrzymają pomoc w razie awarii auta, przebicia koła, zatrzaśnięcia kluczyków w aucie i innych losowych wydarzeń mogą wykupić pakiet Assistance w kilku formach. Zwykle istotną różnicą między poszczególnymi opcjami jest zasięg pomocy Assistance – tańsza opcja to zasięg ogólnokrajowy, a droższa to również pomoc za granicą, ale zwykle tylko w wybranych państwach. Dlatego przed zakupem droższego pakietu warto dokładnie sprawdzić w jakich krajach obowiązuje zakupione ubezpieczenie. Najczęściej za dopłatą w różnych formach Assistance znajdziemy także opcję związaną z holowaniem auta – może to być jednak związane z określonymi limitami kilometrów, więc tutaj po raz kolejny należy wczytać się dokładnie w umowę przed jej podpisaniem.

Podsumowanie

Ceny ubezpieczeń Assistance nie są tak duże jak mogłoby się wydawać, a niosą za sobą cały szereg korzyści, szczególnie dla kierowców, którzy często podróżują. Chociażby to, że mogą otrzymać samochód zastępczy. Można więc śmiało powiedzieć, że dla osób, które nie mogą obejść się bez samochodu, na przykład z przyczyn zawodowych, ubezpieczenie Assistance może okazać się niezwykle przydatne.