X etap osiedla Słoneczne Miasteczko zakończony, kolejna faza już w budowie

Develia zakończyła budowę X etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, powstającego w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie. Przekazywanie kluczy właścicielom planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. Jednocześnie rozpoczęły się już prace przy budowie kolejnego XIII etapu inwestycji i zgodnie z założeniami potrwają do końca przyszłego roku.

Osiedle Słoneczne Miasteczko to bardzo popularna inwestycja wśród klientów. Od ponad 10 lat systematycznie rozrasta się w cichej i zielonej części Krakowa, przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Tworzą ją kameralne budynki z mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni dopasowanej do potrzeb i oczekiwań szerokiego grona klientów.

W ramach ukończonego X etapu inwestycji powstały dwa budynki obejmujące 108 mieszkań. Wszystkie oferowane lokale w ramach tej fazy inwestycji zostały już sprzedane.

Develia rozpoczęła także budowę kolejnego XIII etapu osiedla. Przez zaledwie dwa miesiące od wprowadzenia do oferty sprzedanych zostało już 20% mieszkań. W ramach XIII etapu powstanie również 108 lokali o metrażach od 26 do 91 m2. W ofercie znajdują się zarówno kawalerki, jak i przestronne mieszkania 5-pokojowe. Atrakcyjną propozycją są lokale dwupoziomowe dające duże możliwości w aranżacji przestrzeni. Zakończenie budowy tej fazy inwestycji nastąpi pod koniec 2022 roku. W trakcie realizacji jest także XI oraz XII etap. W sprzedaży pozostały już jednak tylko pojedyncze mieszkania. Generalnym wykonawcą osiedla Słoneczne Miasteczko jest firma TK BUD.

Osiedle Słoneczne Miasteczko to jedna z naszych najpopularniejszych inwestycji. Proponujemy zarówno kompaktowe mieszkania idealne dla młodych osób, jak również większe preferowane przez rodziny z dziećmi. Bardzo ceniona jest także lokalizacja w cichej i zielonej części Krakowa, bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami aglomeracji. W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy już ponad 1000 lokali. W trakcie realizacji są kolejne trzy etapy obejmujące ponad 300 mieszkań – powiedział Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Bieżanów-Prokocim to dzielnica, która łączy w sobie zalety rozbudowanej infrastruktury lokalnej z dobrym dojazdem do pozostałych części Krakowa. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkół, sklepów i placówek ochrony zdrowia. Niska zabudowa i obfitość terenów zielonych pozwalają jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku. Wschodnia obwodnica autostrady S7 umożliwia szybki wyjazd z miasta. W budowie jest również szybka kolej aglomeracyjna z przystankiem Kraków Złocień tuż obok Słonecznego Miasteczka, dzięki czemu dojazd do centrum zajmie dosłownie kilka minut.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.